Coraz więcej Polaków chce, aby szybkie przelewy online stały się normą w każdej sytuacji!

Popularność przelewów natychmiastowych rośnie systematycznie w Polsce głównie z uwagi na wygodę oraz szybkość ich realizacji. Niestety, nie w każdym przypadku są one możliwe. Według ostatnich badań Kantar TNS na zlecenie KIR i ZBP, już co trzeci Polak chce, żeby przelewy natychmiastowe znalazły się w ofercie każdego banku i były standardem oferowanym klientom, którzy chcą przekazać pieniądze innej osobie lub instytucji.


Rosnące zapotrzebowanie na przelewy Express Elixir

Badanie przeprowadzone przez Kantar TNS w marcu 2019 r. na zlecenie KIR oraz Związku Banków Polskich pokazuje, że 36 proc. klientów banków w Polsce oczekuje, że szybkie przelewy online będą dostępne zawsze, gdy dokonują oni transakcji ze swojego rachunku bankowego. To wzrost o 12 punktów procentowych w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy to za powszechnością przelewów natychmiastowych opowiedziało się 24 proc. badanych.


Szybkie przelewy online w awaryjnych sytuacjach

Polacy szczególnie doceniają szybkie przelewy online w sytuacji, gdy chcą natychmiast przelać pieniądze na konto innej osoby lub gdy muszą wygodnie i szybko opłacić zobowiązania „na ostatnią chwilę” (np. rachunki za media). Takiej odpowiedzi udzieliło 31 proc. respondentów. Niewiele mniej, bo 30 proc. ankietowanych, z opcji przelewów natychmiastowych korzysta dokonując płatności na rzecz administracji publicznej, a 20 proc. badanych podczas spłaty kredytu, pożyczki czy też karty kredytowej. Co piąty Polak w wieku 19-25 lat woli skorzystać z opcji przelewu natychmiastowego w przypadku transakcji na dużą kwotę niż płacić za nią gotówką.


Dla kogo szybkie przelewy online są szczególnie istotne?

Ciekawie rozkładają się również wyniki badań pod kątem przedziału wiekowego osób, dla których przelewy natychmiastowe są naprawdę ważne. Wyniki badania KIR i ZBP pokazują, że szybkie przelewy online są niezbędną opcją szczególnie dla trzydziestolatków. W tym przedziale wiekowym aż 40 proc. badanych przyznało, że skorzystałoby z tego rozwiązania w każdej sytuacji. Co ciekawe, o potrzebie stałego dostępu do takiej usługi decyduje również charakter wykonywanego zawodu. Największą grupę osób, bo aż 50 proc., opowiadającą się za wprowadzeniem przelewów natychmiastowych jako standardu w każdej sytuacji, stanowią przedstawiciele wolnych zawodów (np. lekarze, prawnicy, księgowi, itp.).

Comments (No)

Leave a Reply