Na co zwrócić uwagę przy wyborze księgowości swojej firmy?

Profesjonalna obsługa księgowa to warunek poprawnych rozliczeń z organami podatkowymi oraz klientami. To z kolei gwarantuje bezpieczeństwo finansów firmowych oraz pewność, że przedsiębiorstwo nie popadnie w kłopoty z powodu błędów czy zaległości w kwestiach rachunkowych. Z tego względu wybór odpowiedniej obsługi rachunkowej jest niezwykle ważny. Czym kierować się przy wyborze księgowej lub biura rachunkowego?

Profesjonalna obsługa księgowa

Przede wszystkim należy postawić na biuro rachunkowe lub osobę godną zaufania, cieszącą się renomą w branży i posiadającą znajomość aktualnych przepisów oraz umiejętność ich trafnej interpretacji. Czy znajomy księgowy to dobry wybór? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ w grę wchodzić może kilka czynników. Z pewnością nie jest rozsądne, by zatrudniać księgowego, który nie posiada doświadczenia i dobrej opinii, tylko ze względu na znajomości. Z kolei jeżeli osoba bliska jest też dobrym specjalistą, może to skutkować większym poczuciem bezpieczeństwa przedsiębiorcy. Znajomy księgowy z kwalifikacjami to wielka pomoc i wsparcie. Z pewnością godna rozważenia jest również księgowość internetowa. Czym się różni od tradycyjnej obsługi rachunkowej?

Wybieramy księgowość- stacjonarnie czy przez internet?

Księgowość internetowa to ogromny komfort i oszczędność czasu. Do placówki, takiej jak biuro rachunkowe należy stawić się osobiście z dokumentami, zaś później je odebrać. W przypadku księgowości internetowej proces ten jest znacznie usprawniony ze względu na to, że wszelkie umowy, faktury czy rachunki przesyła się za pomocą poczty elektronicznej lub wgrywa na specjalny panel, na którym pracuje księgowy. Oczywiście nim wybierze się księgowego pracującego w taki sposób, również należy zdobyć informacje o jego referencjach i renomie.

Jak ułatwić sobie wybór księgowego i nie żałować? Z pewnością sprawdzi się metoda rekomendacji. Chodzi o to, by zapytać zaufanych przyjaciół, również prowadzących działalność gospodarczą o polecenie osoby do obsługi rachunkowej bądź biura księgowego. Niektórzy właściciele przedsiębiorstw decydują się przed zatrudnieniem firmy zajmującej się księgowością, skontaktować się z jej poprzednimi lub innymi aktualnymi klientami.

Comments (No)

Leave a Reply