Szybka pożyczka dla firm – czy to rozwiązanie dla Ciebie? Sprawdź, czym różni się od standardowych produktów kredytowych

Rozwój każdej firmy wymaga nakładów finansowych. Rzadko zdarza się, by te środki pochodziły w całości z majątku własnego przedsiębiorstwa. Wsparcie kredytowe w tym zakresie jest niezbędne. Spośród produktów kredytowych przedsiębiorcy mogą wybrać także szybką pożyczkę dla firm. Czym charakteryzuje się taka pożyczka? Czym różni się od innych form kredytowania? 

Kredyt i gotówka dla firmy – rodzaje wsparcia finansowego

Przedsiębiorcy mają do dyspozycji kilka form kredytowania swojej działalności. Każda bankowa pożyczka dla firmy odpowiada konkretnym potrzebom i możliwościom kredytobiorców oraz określa celowość i warunki przyznawania środków. Do najbardziej znanych rodzajów kredytów, o które mogą starać się przedsiębiorcy, należą:

  • kredyt obrotowy – przeznaczany jest na regulowanie zobowiązań bieżących przedsiębiorstw; może mieć dwojaką postać: transz, którym przypisane są określone terminy i kwoty lub linii kredytowej; w zależności od umowy może być to kredyt odnawialny lub nieodnawialny;
  • kredyt inwestycyjny – jest to kredyt celowy, który przeznaczyć można na inwestycje; maksymalny termin jego wykorzystania kończy się wraz z zakończeniem inwestycji; zazwyczaj przyznawany jest nie na dłużej niż 60 miesięcy; do tej grupy kredytów należy kredyt na inwestycje wskazane, dzięki szczegółowo określonemu i zawężonemu celowi przeznaczenia środków może być przyznany na bardziej korzystnych warunkach;
  • kredyt płatniczy – krótkoterminowy kredyt w formie debetu na rachunku płatniczym, którego wysokość określana jest przez limit zadłużenia; spłacany jest w momencie, kiedy na koncie przedsiębiorstwa pojawią się środki.

Innego rodzaju kredyty, z których rzadziej korzystają firmy to na przykład kredyt pomostowy, o który można starać się aż do czasu otrzymania dotacji lub kredyt preferencyjny czyli kredyt z dopłatą.

Szybka pożyczka dla firm – czym się charakteryzuje?

Jak na tle przedstawionych rozwiązań wygląda szybka pożyczka dla firm? Co ją wyróżnia? Jest to przede wszystkim czas otrzymania środków. Procedury jej przyznania są uproszczone, co w znaczący sposób wpływa na czas potrzebny do rozpatrzenia wniosku kredytowego. Najczęściej nie trwa to dłużej niż kilka dni. By się o nią starać zazwyczaj nie jest wymagane przestawianie faktur, zaświadczeń czy biznesplanów. Co istotne, taka gotówka dla firm przyznawana jest na dowolny cel.  

Wysokość środków, które można otrzymać, różni się w zależności od oferty konkretnej instytucji bankowej, a także często od formy rozliczania dochodów. Może to być od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Podobnie jest z czasem kredytowania – jest on całkiem długi i może wynosić nawet 2 lata. Ważnym wymogiem jest prowadzenie przez firmę działalności przez określony czas. Każda instytucja bankowa określa własną dolną granicę (generalnie jest to czas pomiędzy 6 miesiącami a 2 latami).

Comments (No)

Leave a Reply