Wzrost liczby przelewów natychmiastowych Express Elixir o 86 proc! Kolejne rekordy to tylko kwestia czasu

przelew błyskawiczny

Przelewy natychmiastowe podbijają polski rynek. Dla wielu konsumentów natychmiastowa realizacja przelewu to już oczekiwany standard. Prym wśród rozwiązań zapewniających szybką realizacji operacji płatniczych wiedzie od lat system Express Elixir. Liczba wykonywanych w nim transakcji wzrosła w listopadzie 2019 r. o 86 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.


Wybieramy wygodę w płatnościach

Płatności bezgotówkowe zagościły na dobre na polskim rynku. Migracja do nowoczesnych sposobów płatności wynika z prostego faktu – są one po prostu wygodniejsze. Dziś chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, co to takiego BLIK i w jaki sposób zrealizować przelew błyskawiczny. Gotówka czy też tradycyjny przelew bankowy to nadal najpopularniejsze formy płatności wśród Polaków. Jednak szeroki wachlarz usług oraz rozwiązań technologicznych sprawia, że szybkie przelewy elektroniczne stają się coraz popularniejsze na polskim rynku, o czym dobitnie świadczą statystyki.


Rekordowy Express Elixir

W systemie Express Elixir, umożliwiającym realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na telefon (pomiędzy indywidualnymi użytkownikami systemu BLIK) tylko w listopadzie 2019 r. dokonano 2,77 mln transakcji na łączną kwotę 4,1 mld PLN. Są to dane z systemu Express Elixir, którego operatorem jest KIR. Listopad 2019 to kolejny rekordowy miesiąc, jeśli chodzi przelewy błyskawiczne Express Elixir. Dla porównania, w analogicznym miesiącu w 2018 r. zrealizowano 1,49 mln transakcji w tym systemie na łączną sumę 3,2 mld PLN. Oznacza to, że liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych wzrosła aż o 86 proc., natomiast ich wartość o 31 proc.

– Popularność przelewów natychmiastowych rośnie wśród Polaków wyjątkowo dynamicznie. Widzimy to w statystykach obsługiwanego przez KIR systemu Express Elixirmówi Grzegorz Leńkowski, dyrektor Linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR.

Express Elixir staje się niezastąpionym rozwiązaniem płatniczym dla osób, którym zależy na szybkim uregulowaniu zaległych opłat lub uniknięciu opóźnień związanych ze spłatą kredytu lub karty kredytowej. To także doskonały sposób na błyskawiczne przelanie pieniędzy bliskiej osobie, firmie lub instytucji.

– Podstawową cechą odróżniającą świat cyfrowy od analogowego jest szybkość procesów. Możliwość dokonania przelewu w czasie liczonym w sekundach jest kluczowa w realizacji usług, które, co do zasady, powinny być dostępne natychmiastdodaje Grzegorz Leńkowski.

Comments (No)

Leave a Reply